Z odwiedzinami w Gospodarstwie Szkółkarskiej w Mielnie.

Dnia 17 maja 2023 r. Leśnicy z ZSTiO w Iłowie-Osadzie odwiedzili Gospodarstwo Szkółkarskie Mielno i Fabrykę IKEA w Wielbarku. W Mielnie mieli okazję porównać produkcję sadzonek na tradycyjnej szkółce polowej ze szkółką kontenerową. Jest to jedno z dwóch takich miejsc w Polsce w których, na potrzeby Lasów Państwowych, produkuje się podłoże do produkcji sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym. Ogromne wrażenie wywarła jedna z największych fabryk w Polsce, produkująca meble z litego drewna sosnowego - IKEA Industry Wielbark. W Wielbarku działa jeden z największych tartaków w Polsce! W skład firmy wchodzi również fabryka płyty klejonej z litego drewna i fabryka mebli, a także wytwórnia pelletu. Dziękujemy za udaną wycieczkę i fachową wiedzę.