U „leśników”

Dnia 17 listopada 2023 roku w ZSTiO w Iłowie – Osadzie odbyło się spotkanie uczniów technikum leśnego z panem Tomaszem Gurzyńskim - Mistrzem Polski i Europy w Wabieniu Jeleni 🦌. Dzięki uprzejmości i dobrej współpracy w szkole powstał Szkolny Klub Wabiarzy Jeleni, do którego należą chętni uczniowie technikum leśnego🌳🌲. Młodzież z wielkim zaciekawieniem słuchała opowieści o zwierzętach i myślistwie, zgłębiali wiedzę na temat sztuki wabienia jeleni. Dowiedzieli się jakich używać wabików, w jaki sposób wydobyć odpowiedni dźwięk oraz jak zainteresować i sprowokować byka. Każdy uczestnik miał możliwość indywidualnego zaprezentowania poszczególnych odgłosów jelenia🦌, zająca 🐇, lisa 🦊 oraz uzyskać wskazówki i instrukcje jak korygować ewentualne błędy.