Niepodległa – 100 lat

W związku z obchodami 100-lecia niepodległości dnia 7 listopada w ZSZ Iłowie – Osadzie odbył się Quiz Historyczny p.t. Niepodległa – 100 lat.

Quiz dotyczył wiedzy historycznej obejmującej wydarzenia, postacie, symbole narodowe okresu odzyskania niepodległości.

W quizie uczestniczyli uczniowie klas I-IV w trzyosobowych zespołach.

9 listopada odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość przebiegła pod hasłem Moja Niepodległa – Historia w postaciach zapisana.

W uroczystości brali udział uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, administracją i obsługą.

11 listopada 2018 roku w Kościele w Iłowie – Osadzie uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w mszy za ojczyznę. Uczniowie w Kościele wystąpili z programem Moja Niepodległa – Historia w postaciach zapisana. Następnie uczestniczyli w przemarszu i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego.