Charytatywna zbiórka na rzecz zwierząt

Charytatywna zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku w Tatarach.

W miesiącach kwiecień – maj 2019 roku  w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę na rzecz zwierząt w schronisku ,,Podaj łapę” w Tatarach k. Nidzicy.

Los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły- akcja spotkała się z dużym odzewem. W wyniku przeprowadzonej zbiórki zebrano łącznie 120 kg karmy suchej i mokrej.

Uczniowie wraz z opiekunem wolontariatu w dniu 05.06.2019 r. odwiedzili schronisko dla psów w Tatarach i przekazali dary opiekunom schroniska. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z pracą w schronisku, postępowaniem w sytuacji, gdy spotkają porzuconego psa oraz o możliwości wolontariatu na rzecz schroniska.

Wszystkim uczniom którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt!!

Zwierzęta oczekują na nowych właścicieli. Adopcja jest bardzo prosta i nic nie kosztuje.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas z opiekunem.