Technik Informatyk

SPECJALISTA KOMPUTEROWEGO WSPOMAGANIA PROJEKTOWANIA CAD/3D

KWALIFIKACJE POSZUKIWANE NA RYNKU PRACY!!!!!

To twórczy i prestiżowy bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłów. Wiodące w zawodzie są prace z dziedziny programowania, tworzenia witryn WWW, projektowania i zakładania baz danych, przetwarzania informacji oraz dobierania konfiguracji sprzętu i oprogramowania dla różnych zastosowań. Uczniowie uzyskują przygotowanie zawodowe w zakresie przedmiotów specjalistycznych zdobywając szeroką wiedzę związaną z teorią konstruowania rysunku technicznego. Szczególny nacisk położony jest na poznanie komputerowych technik wspomagania procesu konstruowania oraz wspomagania projektowania CAD/3D.

Zawód Technik Informatyk w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie

Jeżeli chcesz zostać fachowcem w tak perspektywicznym, ciekawym i atrakcyjnym zawodzie – zapraszamy Cię do nauki w naszej szkole na kierunku technik informatyk - SPECJALISTA KOMPUTEROWEGO WSPOMAGANIA PROJEKTOWANIA CAD/3D.

Wybierając naukę w naszym technikum:

 • spotkasz koleżanki i kolegów – pasjonatów informatyki,
 • zapewniamy Ci naukę w dobrze wyposażonych pracowniach informatycznych,
 • będziesz mieć zapewnione praktyki zawodowe w ciekawych firmach związanych z informatyką,
 • zdobędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące różnych dziedzin informatyki:
  • urządzeń techniki komputerowej oraz diagnostyki i naprawy tych urządzeń,
  • systemów operacyjnych Windows oraz z rodziny Linux,
  • sieci komputerowych, ich zakładania i administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi,
   baz danych, administrowania systemami baz danych,
  • grafiki komputerowej,
  • tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem różnych narzędzi do ich tworzenia,
   języków programowania;
  • będziesz mógł uczestniczyć w ciekawych wycieczkach zawodoznawczych do firm komputerowych w całej Polsce,

Po ukończeniu technikum będziesz mógł kontynuować naukę na dowolnych studiach wyższych związanych z informatyką, grafiką komputerową, architekturą.

Absolwent szkoły będzie przygotowany do pracy w firmach zajmujących się montażem, serwisem lub sprzedażą komputerów, urządzeń peryferyjnych, sieci komputerowych, instalowaniem, uruchamianiem serwisowaniem oprogramowania użytkowego i systemów operacyjnych, administrowaniem lokalnej sieci komputerowej, programowaniem, biurach projektowych CAD/3D, agencjach reklamowych.

Serdecznie zapraszamy!