Wycieczka do Olsztyna

Wycieczka do Olsztyna

Sprawozdanie z wycieczki do Olsztyna

W piątek 25 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Głównym celem wycieczki była wizyta w Planetarium i Obserwatorium oraz seans w kinie, a także zabawa w aktywnym parku rozrywki „Bartbo”. Uczniowie poznali szeroką wiedzę związaną z ruchem obrotowym i obiegowym ziemi oraz ich skutkami. Młodzież dowiedziała się jak w dawnych czasach prowadzono obserwacje astronomiczne. Oprócz poszerzenia wiedzy o kosmosie uczniowie uczestniczyli na pouczający i skłaniający do refleksji seans filmu pt. „Obywatel Jones”. Uczniowie na koniec wycieczki udali się do parku rozrywki na popularną grę zespołową – paintball.

Dziękujemy uprzejmym przewodnikom planetarium, obserwatorium oraz parku rozrywki aktywnej „Bartbo” za bezpieczne i interesujące poprowadzenie zajęć edukacyjno-rozrywkowych.

Była to wycieczka bardzo ciekawa i udana. Pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę o wszechświecie, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i emocji oraz była doskonałą lekcją wychowania fizycznego. To także doskonały sposób na integrację klasy.