Sprzątanie Świata 2018

Sprzątanie Świata 2018 pod hasłem:

NIE ZOSTAWIAJ ŚMIECI W LESIE- ON TEGO NIE NIESIE

Z  okazji Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, obchodzonego na całej kuli ziemskiej,   uczniowie Technikum Leśnego w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie przyłączyli się do akcji ochrony miejscowego środowiska naturalnego.

Dnia 21 września 2018 roku,  przyszli leśnicy razem z  nauczycielami i leśniczymi  Leśnictwa Iłowo i Narzym, zorganizowali zbiórkę odpadów na terenie lasu przyległym do miejscowości Iłowo- Osada.

Pełni zapału, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt pod postacią worków na śmieci i rękawic, wyruszyli w głąb lasu.  Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że mimo obowiązku segregacji śmieci, odpady życia społecznego znajdowano wszędzie, a worki napełniały się stosunkowo szybko. Fakt ten, świadczy o jeszcze stosukowo niskiej  świadomości społecznej, co do zgubnych konsekwencji zanieczyszczania naszej planety. Akcja przyniosła zamierzone efekty.

Oddajemy mieszkańcom Iłowa czysty las. Obowiązek o jego dbanie nie spoczywa tylko na nas czy leśnikach, ale na każdym kto z niego korzysta. Dbajmy o nasze lasy, a one odwdzięczą nam się zdrowiem, pięknem i bogactwem przyrody, z  której tak chętnie korzystamy- apeluje Piotr, uczeń klasy IIIc.

Celem akcji jest zmiana świadomości, stylu życia i codziennych nawyków. Zmienianie świata na lepsze najlepiej zaczynać od samego siebie. Udział w czymś wielkim, ważnym motywuje do działania, w grupie łatwiej i przyjemniej. Otrzymane naklejki z hasłem tegorocznej akcji jeszcze bardziej zmotywowało nas do pracy. Śmieci w lesie stają się zagrożeniem dla środowiska leśnego  i zwierząt w nim żyjących– dodaje Natalia, uczennica klasy IIc.