Obchody Dnia Honorowych Dawców Krwi

Dnia 22.02.2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie wraz z panem dyrektorem Jackiem Markiewicz i opiekunem SK PCK panią Hanną Konicz uczestniczyli  w uroczystym spotkaniu z okazji dorocznych Obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi. Uroczystość obyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie- Osadzie i była zorganizowana przez działający w tej gminie Zarząd Klubu HDK PCK im. Tadeusza Statkiewicza .

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Iłowo- Osada pan Sebastian Cichocki, Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Mławie pan Józef Gerlej oraz zasłużeni krwiodawcy. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez pana prezesa oraz przedstawienia referatu okolicznościowego na temat znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia człowieka.

Po przemówieniach przyszedł czas na wręczenie odznaczeń i upominków dla krwiodawców- wspaniałych osób, którzy oddają swoją krew innym nie żądając niczego w zamian. Za propagowanie idei honorowego krwiodawstwa odznaczenie otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie. Nagrodzeni uczniowie- krwiodawcy , którzy otrzymali statuetki oraz podziękowania  to: Filip Borkowski, Gracjan Gołębczyk, Weronika Kulesza, Adrian Cieszkowski, Mateusz Kacperowski, Artur Rosół,Paweł Kołodziejski, Klara Bartkowska, Adrian Kordulewski, Paweł Matuszewski, Sławomir Ordyszewski, Przemysław Przybyszewski, Joanna Fijał, Alicja Graczyk, Gabriela Krzesińska, Michał Lubaszewski, Igor Muziński, Sebastian Olzacki, Kacper Rosłon, Szymon Szczypiński, Filip Kalisz Daniel Szklarski.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie od wielu lat chętnie biorą udział w akcji : „Młoda krew ratuje życie” oddając krew o w organizowanych akcjach w szkole  i indywidualnie w punktach  krwiodawstwa w Działdowie i Mławie.