Dzień Bezpiecznego Internetu

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 

W dniu 10 lutego 2021 roku, w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przeprowadzono  lekcję na temat: „Znaczenie Internetu we współczesnym świecie”.

Lekcja została przeprowadzona w ramach zajęć z języka polskiego w klasie I i, m. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z podstawowymi definicjami i cechami nowych mediów i historią Internetu.

Podczas zajęć uczniowie dyskutowali na temat zalet i zagrożeń Internetu oraz zastanawiali się nad zagrożeniem wykluczeniem cyfrowym.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Założeniem jest również łączenie zaangażowania wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.