14 lutego 2020 Walentynkowa atmosfera nie ominęła naszej szkoły !

Jak co roku, 14 lutego obchodziliśmy  Święto Zakochanych zwane powszechnie Walentynkami. Tradycją jest, by w ten właśnie dzień szczególnie celebrować miłość i wzajemną sympatię. Chcemy, aby ten dzień był zawsze radosny i wyjątkowy w nasze szkole.
Już od samego rana czuć było atmosferę walentynek oraz podekscytowanie wszystkich uczniów. Kolor czerwony był bezkonkurencyjny a romantyczny nastrój oddawały rozwieszone dekoracje walentynkowe na holu korytarza szkolnego. By uczcić ten dzień uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali niespodziankę – akademię walentynkową przepełnioną humorem i dobrą zabawą, która wywołała na twarzach uczniów i nauczycieli uśmiechy, a u niektórych nawet rumieńce.  Uczniowie przedstawili opracowany poradnik pod tytułem ,,Jak kochać i być kochanym,”  miniatura sceniczna pozwoliła nam zobaczyć, jakie sposoby stosuje chłopak, aby poderwać dziewczynę oraz młodzieżowe typy miłości. Nie zabrakło również koncertu  Karaoke, oczywiście śpiewaliśmy piosenki z miłością w tle.
Na zakończenie akademii czekał na uczniów słodki akcent sympatii – lizak w kształcie serca.
Oczekiwanym momentem tego dnia była poczta walentynkowa, przez którą można było wysłać list miłosny do swojego „obiektu westchnień”. Kartek wpłynęło mnóstwo i walentynkowi listonosze mieli co robić. Było również wiele życzliwości i miłych słów dla nauczycieli i innych pracowników szkoły – jedno małe serduszko, a szczęścia i radości tak wiele.
Ten walentynkowy dzień był bardzo ekscytujący, pełny  wrażeń, został w nim wylany „ocean miłości”. Smutek  nie gościł w sercach uczniów, za to miłość w dużym stopniu ogarniała prawie wszystkich…no właśnie…Prawie. Nie można przecież zapominać  o tych, którzy w ten dzień  nie dostali tego, na co czekali.  Miłość, tęsknota, marzenia nie są zarezerwowane tylko dla ludzi dorosłych. Pierwsze doświadczenia w dziedzinie uczuć są niezwykle ważne dla każdego młodego człowieka. A kto na miłości zna się najlepiej? Oczywiście ci, których strzała Amora trafia po raz pierwszy.
Wielu krytykuje to święto za obce pochodzenie. Bez względu na to, skąd się wzięło, na pewno jest dobrą okazją do okazania najbliższym naszej sympatii. Najczęściej walentynkę dajemy kilku osobom. To dobrze, bo przyjaźni i miłości nigdy nie jest za dużo.