WYCIECZKA DO WELSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO 03.10.2019

WYCIECZKA DO WELSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

W czwartek 3 października uczniowie klasy I c oraz I d Technikum naszej szkoły kształcącego w zawodzie technik leśnik uczestniczyli w wycieczce do Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu. Głównym celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Welskiego Parku Krajobrazowego. Młodzież wzięła udział w warsztatach ekologicznych pod tytułem ,,Rośliny inwazyjne” oraz w zajęciach edukacyjnych pod hasłem ,,Nie taki wilk straszny”. Uczniowie zapoznali się ze zwyczajami, trybem życia i miejscami występowania największego czworonożnego drapieżnika, który zamieszkuje okoliczne lasy. Młodzież obejrzała również zbiory Muzeum Przyrodniczego oraz wysłuchała prelekcji dotyczącej budek lęgowych poszczególnych gatunków ptaków.

Oprócz poszerzenia wiedzy związanej z leśnictwem i przyrodą uczniowie doskonalili także umiejętność współpracy w grupie biorąc udział w bardzo atrakcyjnej, edukacyjnej grze pt. ,,Przygoda w Welskim Parku Krajobrazowym”. Była to niesamowita rywalizacja uczniów, fajny zamiennik zajęć dydaktycznych w postaci wielkoformatowej gry planszowej wzbudzająca  niesamowitą integrację i rywalizację grupową. Super atrakcją wycieczki było również wspólne ognisko przy dźwiękach gitary w wykonaniu naszych uczniów i pieczenie kiełbasek.

Dziękujemy Pracownikom Parku za to, że pomagają nam zaszczepić w młodych ludziach chęć do zdobywania wiedzy o własnym regionie i zrozumienia koniczności ochrony przyrody.