Projekt edukacyjny z języków obcych – W świecie filmów i kina

To już po raz trzeci w naszej szkole nauczyciele języków obcych wraz z uczniami realizowali projekt edukacyjny. W tym roku szkolnym pod hasłem ,,Let’s watch a movie! W świecie filmów i kina’’ Projekt trwał od października do kwietnia, w tym czasie uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne ,relacje, vlogi o swoich ulubionych produkcjach filmowych. Projekt od początku zakładał całkowitą autonomię uczniów w wyborze filmów oraz reprezentowanej tematyki prezentacji. 28 maja podsumowaliśmy efekty całorocznej pracy. Nasi uczniowie w parach zaprezentowali swoje ulubione filmy oraz przedstawili zakres słownictwa, który opanowali po obejrzeniu filmów. Oglądaliśmy zwiastuny filmowe, z zaciekawieniem słuchaliśmy ciekawostek dotyczących powstawania wybranych produkcji filmowych. Uczniowie z sekcji niemieckiej wykonali prezentacje multimedialne o najciekawszych festiwalach oraz wydarzeniach kulturalnych, związanych ze światem filmów, kina i teatru. Po obejrzeniu prezentacji, wyłoniliśmy tegorocznych zwycięzców w sekcji niemieckiej oraz angielskiej. W tym celu pomogły nam dwie konkurencje: ,,Act it out’’, czyli odgrywanie scenek, haseł związanych z filmem oraz recytacja wybranych wierszy w języku angielskim oraz niemieckim. Rywalizacja była ogromna, a emocje jak zawsze sięgały zenitu. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że metoda projektu jest niezwykle efektywna, motywująca oraz inspirująca w nauczaniu języków obcych.