Narodowe czytanie – Przedwiośnie

Dnia 12 września 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” z inicjatywy prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudy.

W wydarzeniu tym aktywnie wzięli udział uczniowie klasy II c: Laura Grześkiewicz, Klaudiusz Przybyszewski oraz Adrian Gomułkiewicz.

Fragmentów utworu Stefana Żeromskiego wysłuchali wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych.

Po przeczytaniu „Przedwiośnia” młodzież wysłuchała piosenki z repertuaru Kayah „Wiosna przyjdzie”.

Udział w narodowym czytaniu pozytywnie wpłynął na uczniów, zachęcając ich do lektury wybitnych dzieł polskich twórców literatury oraz rozbudzając ich wrażliwość na piękno ojczystego języka.


Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/home/lib:/home/lib/php:/home/lib/pear:/home/lib/php/pear:/home/conf/lib:/usr/share/fpdf:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/users/zszilowo/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41