Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu GEEK

W piątek, 7 czerwca 2024 roku, w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala finałowa ogólnopolskiego konkursu GEEK (Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe), podczas której nagrodzono najlepsze drużyny. Wśród laureatów znalazła się także drużyna reprezentująca naszą szkołę. Przygotowana przez nią koncepcja gry „Młody wynalazca z Willowdale” zajęła 3. miejsce wśród szkół ponadpodstawowych. W gali finałowej wzięli udział reprezentanci naszego zespołu Cezary Nadrowski, Jakub Florek oraz opiekun zespołu p. Konrad Jagaciak. Konkurs objęty był honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji, w związku z tym udział w gali finałowej wziął minister cyfryzacji, wicepremier Krzysztof Gawkowski. Wręczył on laureatom specjalnie przygotowane statuetki oraz listy gratulacyjne. Pan premier opowiedział także o swoich początkach w cyfrowym świecie i pierwszych kontaktach z programowaniem. Kolejnym elementem wydarzenia był wykład dr. Piotra Zakrzewskiego, wiceprezesa Polskiego Urzędu Patentowego RP, który przygotował wykład dotyczący ochrony własności intelektualnej - kiedy warto i kiedy nie warto patentować wynalazki, a także w jakie inne sposoby można chronić własność intelektualną. Wykład zwieńczył interaktywny quiz dla uczestników wydarzenia, podczas którego sprawdzano, czy uczestnikom udało się zapamiętać informacje zaprezentowane na wykładzie. Quiz był także okazją do zdobycia nagród dodatkowych. Po części oficjalnej, odbywającej się w Warszawskim Domu Technika, na uczestników gali finałowej czekały kolejne atrakcje – zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki oraz gra miejska.