Targi myśliwskie – Warszawa 2018

Dnia 6 kwietna  2018 roku uczniowie Technikum Leśnego Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie uczestniczyli w Targach Hubertus Expo 2018, które odbyły się w Warszawie.

Hubertus Expo to najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce, towarzyszy im  wyjątkowa atmosfera, są miejscem spotkań i wymiany opinii między specjalistami.

Dzięki bogatej ofercie imprez towarzyszących, wystaw i ekspozycji, młodzi leśnicy ZSZ w Iłowie- Osadzie  doskonale spędzili czas w myśliwskiej atmosferze. Wycieczka miała jednak najbardziej charakter edukacyjny. Uczniowie mieli możliwość pod kierownictwem specjalistów poszerzyć swoją wiedzę edukacyjną z zakresu gospodarki łowieckiej.

Zwiedzający podziwiali  wystawy trofeów łowieckich z całego kraju: rekordowe wieńce jeleni, danieli, ślimy muflonów, a także oręże dzików. Przygotowywane  przez Warszawski Klub Safari stoiska z egzotycznymi eksponatami budziły podziw i ogromne zainteresowanie.

Mijając stoiska wystawców, firm produkujących i sprzedających wszystko to, co potrzebne myśliwym, jeźdźcom, miłośnikom psów, a także survivalowcom, uczestnicy mieli możliwość  natknąć na pięknie wykonane wystawy tematyczne.

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się stanowiska z ptakami łowczymi. Są one stałym elementem kultury łowieckiej, ich obecność uświetnia każdą imprezę i przyciąga wielu widzów. Zachwycają swoim wyglądem, jak również  gracją i płynnością  w czasie  wykonywania pokazów dynamicznych.

Podczas Targów odbyły się także pokazy sztuki wabienia jeleni, rogaczy czy drapieżników. Szlachetną sztukę wabienia zaprezentowali mistrzowie Europy i Polski, członkowie Klubu Wabiarzy Zwierzyny Polskiego Związku Łowieckiego.

Niezwykłych wrażeń dostarczyły pokazy kynologiczne. Pies myśliwski jest nie tylko przyjacielem człowieka, ale również partnerem, bez którego często polowanie nie może się odbyć. Nawet najlepsza technologia nie może się równać ze świetnym węchem, wspaniałym wzrokiem i bezbłędnym instynktem. Psy zachwyciły wszystkich zwiedzających swoim urokiem i  umiejętnościami łowieckimi.

Przez cały czas trwania imprezy odbywały się warsztaty kulinarne, konkursy i degustacje potraw z dziczyzny.

Uczniowie poznali  najnowsze trendy w wyposażeniu i technikach myśliwskich. Działy z różnymi rodzajami broni i amunicji, laserowe strzelnice i łucznice najbardziej podobały się chłopcom. Zdobyte na targach myśliwskich umiejętności w sposób praktyczny wzbogaciły wiedzę z zakresu gospodarki łowieckiej. Przyszli leśnicy mogli zaspokoić swoją ciekawość i wdrożyć się w tajniki sztuki myśliwskiej.