Sadzenie lasu

KSZTAŁTUJEMY KRAJOBRAZ LASU MŁAWSKIEGO

Nieco spóźniona w tym roku wiosna wybuchła pełnią siły. Przyroda jak oszalała próbuje nadrobić stracony czas. A ten z kolei nieubłaganie goni leśników podczas zadań odnowieniowych.

Uczniowie z klasy II Technikum Leśnego Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie 26 kwietnia wspomagali leśników z Nadleśnictwa Dwukoły w sadzeniu drzew w akcji „Kształtujemy Krajobraz Lasu Mławskiego”, której głównym celem było zachęcenie społeczeństwa do współtworzenia lasów.

Sadzenie odbyło się pod czujnym okiem dwukolskich leśników, którzy chętnie udzielali fachowych porad i dzielili się swoimi doświadczeniami. Dzięki zapałowi sadzących 100 arowa powierzchnia szybko wypełniła się sadzonkami sosny pospolitej. Organizatorzy policzyli, że w ciągu dwugodzinnej pracy udało się posadzić 7100 drzew.

Po zakończeniu pracy uczestnicy spotkali się w pobliskiej szkółce leśnej w Krajewie na podsumowaniu akcji i wspólnym posiłku. Nadleśniczy Jaromir Skrzypecki, w podziękowaniu za sadzenie młodego lasu, wręczył pamiątkowe certyfikaty.