Z życia Internatu

“Jezus malusieńki” Wieczerza wigilijna w internacie

16 grudnia 2019r. społeczność internatu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w IłowieOsadzie zasiadła do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Tradycyjnie podczas spotkania nie mogło zabraknąć zaproszonych gości w osobach: Dyrektora szkoły Pana Jacka Markiewicza, rady pedagogicznej, księdza, siostry zakonnej oraz rodziców . Serdeczne życzenia z okazji  zbliżających się święta życzył Pan Dyrektor oraz Ksiądz. Pod kierunkiem wychowawców młodzież przygotowała jasełka, które przeplatane były pięknymi kolędami, które śpiewali wszyscy. Nie zabrakło również  tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym królowały oczywiście wigilijne potrawy.

 

Wieczór Wróżb Andrzejkowych

W internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się Wieczór Wróżb Andrzejkowych. Każdy kto był ciekawy swojej przyszłości mógł skorzystać z przepowiedni i porad Wróżek i Wróżbitów.  Zainteresowani dowiedzieli się m.in., jakie imię będzie nosił ich wybranek lub wybranka. Wychowankowie mieszkający w internacie szukali odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości i tego, co może ich spotkać w nadchodzącym 2020 roku. Taki wieczór wróżb to doskonały sposób na wspólną zabawę i integrację społeczności internatowej. O oprawę muzyczną zadbali, m.in. Artur Trojanowski, Błażej Deptuła.